Zakończony regionalny etap konkursu Certyfikat POT 2023 zorganizowany przez Dolnośląską Organizację Turystyczną

Dolnośląska Organizacja Turystyczna z ogromną radością informuje o pomyślnym zakończeniu regionalnego etapu znakomitego konkursu na doskonały produkt turystyczny, znanego jako Certyfikat POT, w roku 2023. Jest to wydarzenie cieszące się dużym uznaniem w sektorze turystycznym i rekomendujące najbardziej pociągające atrakcje turystyczne Dolnego Śląska do udziału w krajowym konkursie, który jest organizowany przez Polską Organizację Turystyczną.

Podczas ubiegłorocznej edycji konkursu, panel sędziowski przyznał wyróżnienia dla pięciu atrakcji. Na hucznej, ogólnopolskiej gali, certyfikat POT z obszaru Dolnego Śląska został przyznany dla Starej Kopalni Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, która znalazła się w gronie 15 najbardziej atrakcyjnych miejsc w Polsce w roku 2022. W trwającym obecnie etapie regionalnym konkursu na najlepszy produkt turystyczny kraju, sędziowie zwrócili szczególną uwagę na atrakcje, które wyróżniają się swoją niepowtarzalnością, zainteresowaniem ze strony turystów oraz znaczeniem dla rozwoju turystyki na terenie Dolnego Śląska.

W konkursie o Certyfikaty POT mogły wziąć udział różne produkty: cykliczne wydarzenia, pakiety usług turystycznych – imprezy turystyczne, obiekty, szlaki oraz miejsca.

Na podstawie starannej analizy zgłoszeń i ocen potencjału turystycznego regionu, Dolnośląska Organizacja Turystyczna z nieukrywanym zadowoleniem ogłasza laureatów konkursu na rok 2023. Na konkurs wpłynęło aż 25 zgłoszeń i spośród nich, Kapituła Konkursu wyselekcjonowała 4 produkty. Ta liczba zgłoszeń jest największa spośród wszystkich notowanych do tej pory przez Dolnośląską Organizację Turystyczną w całej historii konkursu. Jest to znakomity dowód na bogactwo i różnorodność oferty turystycznej naszego regionu.