Śmiertelny wypadek na Dolnym Śląsku z udziałem trzech samochodów

Początek tygodnia, 2 października, przyniósł tragiczne wydarzenie w miejscowości Mokrzeszów na Dolnym Śląsku. Na drodze krajowej numer 35 miało miejsce zderzenie trzech pojazdów: samochodu osobowego, ciężarowego oraz busa transportującego osoby z niepełnosprawnościami. Ta dramatyczna sytuacja spowodowała całkowite zablokowanie ruchu na tej trasie.

Po zakończonej akcji ratunkowej, obecnie na miejscu pracują służby mające na celu ustalić dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku. Działania te są prowadzone pod ścisłym nadzorem prokuratora.

W wyniku tego tragicznego zdarzenia, droga krajowa o numerze 35 jest obecnie całkowicie zamknięta dla ruchu. Szacuje się, że utrudnienia mogą potrwać co najmniej do godziny 13. W związku z tym, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wytyczyła objazd przez Ciernie dla kierowców jadących w obie strony.

Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce o godzinie 7.40 we wspomniany poniedziałek pomiędzy Mokrzeszowem a Świebodzicami. Efekty zdarzenia były tragiczne – jedna osoba straciła życie na miejscu, a sześć dodatkowo odniosło obrażenia.

Według młodszego aspiranta Magdaleny Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, uczestnikami wypadku były trzy samochody: audi, mercedes sprinter – bus oraz ciężarówka DAF z naczepą. Niestety, kierujący audi zginął na miejscu. Sześciu pasażerów busa zostało przewiezionych do szpitala, ale kierowca busa oraz osoby będące w ciężarówce nie doznały żadnych obrażeń.