Wałbrzych: Co powiesz na wakacyjny wypad przygraniczny?

Od środy mamy zmianę związaną z linią nr 15 i trzeba przyznać, że zmiana ta może mieć dla niektórych spore znaczenie – nowa trasa pozwala na przekroczenie granicy z Czechami. Warte podkreślenia jest też to, że możemy mówić o powrocie do tego, co działo się wcześniej.

Zainteresowanie mieszkańców

Można także dodać, że liczba międzynarodowych kursów również jest taka jak wcześniej. Tak przynajmniej wynika z informacji przekazanej przez Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu. Z drugiej strony musimy zapomnieć o wcześniej obowiązujących godzinach. Zmiany godzin mają związek z pracami, jakie niesie za sobą budową obwodnicy na Placu Grunwaldzkim. Niemniej przesunięcia minutowe są drobne, także przyzwyczajenie się nie powinno sprawiać trudności.

Zainteresowanie mieszkańców to temat, do którego trudno się odnieść, aczkolwiek można przypuszczać, że linia będzie cieszyć się niemałą popularnością. Zresztą wystarczy nawiązać do przeszłości – ponowna możliwość przekroczenia granicy z Czechami to znak, że ludzie potrzebowali takiej opcji.