Okradziono salon komputerowy AMSO

Wrocławski oddział salonu komputerowego AMSO został okradziony! Policja dysponuje nagraniem z kradzieży, ale nie oznacza to tego, że znalezienie złodziei będzie łatwym zadaniem. Na pewno sprawę możemy określić monitorowaną.

Dokładnie zaplanowana kradzież

Często słyszy o tym, że złodzieje działają według ściśle przygotowanego planu. To samo można też powiedzieć na temat kradzieży we wrocławskim AMSO.

Chodzi o wspomniane już nagranie – na nagraniu widzimy dwie osoby, z czego jedna czeka przed wejściem. Osoba znajdująca się w środku doskonale zdaje sobie sprawę z rozmieszczenia sprzętów. Można także dodać, że widać, iż złodzieje koncentrowali się na wartości przedmiotów.

Wróćmy jeszcze do obserwowania sytuacji – musimy wiedzieć, że złapanie złodziei możliwe jest na różne sposoby. Znaczenie ma choćby sprzedaż skradzionego towaru i to właśnie sprzedaży dotyczy monitorowanie. Ważne jest też to, że możemy mówić o monitoringu ze strony policji i salonu. Co więcej, pojawiła się prośba, zgodnie z którą ewentualne zakupy należy poprzedzić sprawdzaniem numerów seryjnych. Świadome kupowanie czegoś kradzionego to przestępstwo. Numery seryjne skradzionych urządzeń podano do publicznej wiadomości.