We Wrocławiu pojawi się tramwaj wodny?

Czy we Wrocławiu potrzebny jest tramwaj wodny? Można przypuszczać, że jest to pytanie, w przypadku którego należy liczyć się z różnymi odpowiedziami. Co więcej, możemy mówić o konsultacjach w sprawie pojawienia się takiego tramwaju.

Szukanie właściwego rozwiązania

Konsultacje należy określić dużym plusem. Najważniejsze powinno być (przynajmniej teoretycznie) znalezienie czegoś, co będzie odpowiadać większości – trudno liczyć, że uda się wszystkich usatysfakcjonować.

Wiemy, że miasto rozważa przywrócenie tramwaju na Odrze. Zastosowanie to temat, do którego niełatwo się odnieść – na pewno celem jest wspomaganie komunikacji publicznej. Można również dodać, że ewentualny tramwaj mógłby stanowić połączenie z innym miejscowościami na Dolnym Śląsku. Ponadto w koncepcji mamy lokalizacje przystanków i trasy. Oczywiście nie można też zapomnieć o tym, że możemy mówić o obszarze, który byłby w zasięgu około 300 tys. osób. Jeżeli interesujesz się z trasami, najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne zapoznanie się ze szczegółami – mamy 5 tras i co istotne, każda może zostać przedłużona.