Wrocławskie zoo szuka imienia dla leniwca

We wrocławskim zoo urodził się mały leniwiec – miało to miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Niemniej dopiero niedawno udało się ustalić płeć zwierzęcia – to chłopak. Na tym jednak nie koniec historii, ponieważ ten chłopak musi jakoś się nazywać.

Międzynarodowy Dzień Leniwca

Czy wiesz, że w ostatnią środę (20 października) mieliśmy Międzynarodowy Dzień Leniwca? Ponadto tego dnia postanowiono ogłosić konkurs – chodzi o znalezienie imienia dla leniwca.

Leniwce to zwierzęta, które muszą żyć we własnym rytmie. Niemniej jednak można usłyszeć o tym, że te zwierzęta nie są leniwe. Z drugiej strony nie można też stwierdzić, że u tych zwierząt wszystko dzieje się szybko – wystarczy powiedzieć, że trawienie posiłku może trwać nawet 30 dni! Wypada też odnotować, że każdy leniwiec ma identyczny cel – oszczędzanie energii. Mając to na uwadze, wolny ruch możemy określić wymuszonym.

Wracając do konkursu, wszelkie szczegóły można znaleźć na facebookowym profilu wrocławskiego zoo. Możemy przeczytać choćby o tym, że celem jest znalezienie imienia wyjątkowego – imię ma nawiązywać do wyjątkowego gatunku. Czas na zgłaszanie imion upływa już jutro!

Konkurs dzieli się na dwa etapy – najpierw opiekunowie wybiorą interesujące propozycje, a potem z tych propozycji zostanie wybrane imię.