Dolnośląskie samorządy uzyskały środki na program in vitro po latach blokady przez PiS i Bezpartyjnych Samorządowców

Informację o zabezpieczeniu finansowania dla programu in vitro przez sześć samorządów Dolnego Śląska, po wielu latach przeciwności ze strony PiS i Bezpartyjnych Samorządowców, potwierdził Marek Łapiński. Wydarzenie to stanowi niemalże kamień milowy na tle dotychczasowej sytuacji. Łapiński, będący liderem klubu Koalicji Obywatelskiej w sejmiku, podzielił się tą wiadomością poprzez platformę X (poprzednio znana jako Twitter).

Decyzja o przyznaniu dofinansowania zapadła po rozstrzygnięciu konkursu, w którym udział wzięły różne dolnośląskie samorządy. Wśród sześciu, które ostatecznie zostały uprawnione do otrzymania środków z budżetu województwa, znalazły się gminy: Kotla, Jelcz-Laskowice, Oleśnica, Świdnica, Żukowice oraz powiat kłodzki.

Osiągnięcie te doceniła radna KO Monika Włodarczyk, która skierowała gratulacje do zwycięzców za pośrednictwem Facebooka. Włodarczyk podkreśliła, że ich działania stanowią istotne wsparcie dla osób pragnących spełnić swoje marzenia o rodzicielstwie. Dodała również, że otwartość na nowoczesne metody jak in vitro, daje nadzieję i możliwość wsparcia wielu par w ich dążeniu do posiadania dzieci.