Agresywne wilki na Dolnym Śląsku terroryzują hodowców owiec! Chwaliszów w stanie alarmu po ataku na stado

Zaatakowane przez grupę wilków stado owiec stało się ofiarą krwawej przeprawy drapieżników. Do tego drastycznego zdarzenia doszło 6 grudnia 2023 roku, w niewielkiej osadzie Chwaliszów, leżącej w powiecie wałbrzyskim. W wyniku tej ataku stracono aż 30 owiec. Ze względu na tę sytuację, Krzysztof Kwiatkowski – starosta wałbrzyski, apeluje do wszystkich hodowców o szczególną ostrożność.

Decyzją Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, dnia 7 grudnia 2023 roku zostało wydane ostrzeżenie dla hodowców strefy powiatu wałbrzyskiego oraz okolicznych terenów. Głos zabrał tam Krzysztof Kwiatkowski: „Dziś nasza instytucja otrzymała zgłoszenie od policji dotyczące tragicznego incydentu, do którego doszło wczoraj, 6 grudnia, na terenie miejscowości Chwaliszów. Owa informacja mówi o ataku na stado owiec, który najprawdopodobniej przeprowadziły wilki”.

Starosta powiatu wałbrzyskiego jest zdania, że liczebność zgonów wśród owiec (30 sztuk) wskazuje na udział wilków. „Uważam, że nadeszła pora na wydanie ostrzeżenia dla hodowców. Rolnicy powinni zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo swoich zwierząt, gdyż wilki mogą kontynuować polowania. Jeśli raz poczuły smak krwi, będą wracać. Obecnie mamy zimę, a to oznacza trudności z odnalezieniem jedzenia w lasach” – dodaje starosta.

Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu postanowiło wykorzystać media społecznościowe do szerzenia informacji i po godzinach popołudniowych opublikowało tam ostrzeżenie skierowane do hodowców z terenu powiatu wałbrzyskiego oraz okolic.