Polska to kraj pełen ciekawych miejsc, zabytków i atrakcji turystycznych, o których wielu polaków nie ma pojęcia. Na myśl o górskich szlakach przychodzą nam dzikie Bieszczady, Tatry, tudzież Karkonosze. To regiony, które posiadają bogatą ofertę górskich szczytów, na które prowadzą ścieżki gwarantujące spacer pełen malowniczych widoków. O ty, jak piękne są polskie góry nie trzeba mówić zbyt wiele. Każdy, kto chociaż raz był w jednym z tych miejsc, posiada same dobre wspomnienia. Warto jednak zagłębić się trochę w górskie rejony Polski, ponieważ czekają tam na Ciebie wielkie tajemnice. Wiedziałeś o istnieniu miejsca o nazwie Kraina Wygasłych Wulkanów? Polska kryje w sobie to miejsce na trasie w Karkonosze, tudzież jadąc w południową część Europy.
Kraina Wygasłych Wulkanów mapa – gdzie znajdują się ciche wulkany?
O prawdziwości istnienia w Polsce wulkanów wie coraz więcej ludzi. Niestety wielu jeszcze turystów przyjeżdżając na Dolny Śląsk nie wie, że w jego rejonie znajduje się Kraina Wygasłych Wulkanów. Mapa tego miejsca wskazuje na jego lokalizację pomiędzy Złotoryją i Jelenią Górą. To właśnie tutaj w regionie Gór i Pogórza Kaczawskiego rozciąga się tajemnicza kraina wygasłych wulkanów. Mapa znajdująca się na stronie internetowej gór kaczawskich pomoże Ci, jeśli będziesz miał problem z odnalezieniem krainy, którą zdecydowanie warto zobaczyć będąc na terenie Dolnego Śląska. Góry Kaczawskie sięgają korzeniami przeszło 500 milionów lat, natomiast pozostałości świadczące o istnieniu wówczas wulkanów w Polsce liczą o połowę mniej. Aktualnie możemy oglądać pozostałe z potężnych gór i wulkanów wzniesienia, z których niektóre sięgają ponad 500 metrów wysokości nad poziomem morza.
Kraina Wygasłych Wulkanów – noclegi dla turystów
Żeby zwiedzić całą krainę, najlepiej jest poświęcić kilka dni. W związku z tym w okolicach kompleksu wulkanicznego znajduje się wiele pensjonatów i agroturystyki dostępnych dla turystów. Dolny Śląsk niewątpliwie jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc na urlop w Polsce. Teren południowo-zachodniej części kraju ma wiele do zaoferowania. Znajdują się tutaj malownicze górskie szlaki, a także tajemnicza Kraina Wygasłych Wulkanów. Noclegi najbliżej tego miejsca znajdują się we wsi Dobków, która stanowi lokalizację kompleksu cichych wulkanów.
Kraina Wygasłych Wulkanów trasa – ile potrzebujesz czasu?
Trasa przejścia całego szlaku liczy minimum 2 dni, ponieważ kompleks jest naprawdę bardzo duży. Jeżeli natomiast nie posiadasz kilku dni, a chciałbyś zobaczyć ciche wulkany, można zwiedzić obiekt trasą skróconą, która wynosi tylko cztery godziny. Jeśli natomiast posiadasz o wiele więcej czasu, warto wybrać się w Góry Kaczawskie, ponieważ z nich można zobaczyć piękny krajobraz, który tworzy Kraina Wygasłych Wulkanów. Trasa w Górach Kaczawskich nie jest trudna i zbytnio wymagająca. Najlepszy widok rozprzestrzenia się z wieży widokowej rezerwatu Wilcza Góra w Gozdnie. Kraina Wygasłych Wulkanów stanowi ciekawą atrakcję nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Góry i wzniesienia nie mają dużej wysokości, w związku z czym spokojnie można wybrać z maluchami. Na terenie obiektu znajdują się szlaki o różnym poziomie trudności. Z pewnością znajdziesz taki, którym Twoje dziecko będzie mogło przejść.
Najwyższy wulkan na terenie Dolnego Śląska – Kraina Wygasłych wulkanów
Polska to kraj piękny i wspaniały, która w swojej historii posiada różne ciekawe opowieści. W obrębie Gór Kaczawskich liczbę procesy geologiczne spowodowały powstanie tutaj specyficznych kominów wulkanicznych. Najwyższym wulkanem na terenie Dolnego Śląska jest Ostrzyca, inaczej nazywana również Śląską Fudżijamą. Stożek cieszy się obecnością gołoborza bazaltowego, które to porasta nietypowa roślinność, rzadko zauważalna w tych miejscach. Śląska Fudżijama jest pod ochroną rezerwatu Ostrzyca Proboszczowicka, a na jej szczycie znajduje się piękny punkt widokowy.Jeżeli jesteś miłośnikiem podziwiania malowniczych widoków przyrody, zdecydowanie powinieneś wybrać się szlakiem na Ostrzycę. Co więcej, u stóp najwyższego wulkanu znajduje się teren przystosowany dla odwiedzających. Można tutaj rozpalić ognisko, zrobić piknik, a w razie deszczu schować się pod zakrytą wiatą.