Otwarcie nowej wieży widokowej umożliwiającej podziwianie panoramy Wałbrzycha i okolicznych gór

Za nami weekend, podczas którego mieszkańcy Wałbrzycha oraz turyści mieli okazję po raz pierwszy skorzystać z najnowszej atrakcji regionu Dolnego Śląska – nowo otwartej wieży widokowej. Ta imponująca konstrukcja umożliwia, zarówno podczas wirtualnej, jak i realnej wizyty, cieszenie się niezapomnianym widokiem na panoramę miasta oraz góry otaczające Wałbrzych.

Realizacja tej inwestycji trwała 15 miesięcy. Co warto podkreślić, 37-metrowa wieża jest jednym z najwyższych obiektów tego typu w całej Polsce. Ponadto, zlokalizowana jest na Wzgórzu Parkowym, które sięga ponad 500 m n.p.m. Dodatkowo, kluczowe dla atrakcyjności tego miejsca jest jego lokalizacja – wieża znajduje się w samym sercu Wałbrzycha, tuż obok ratusza. Dzięki temu, zwiedzający mogą cieszyć się wyjątkowymi widokami na panoramę miasta i Gór Wałbrzyskich.

Nocą wieża staje się dominującym elementem panoramy miasta, jej oświetlenie dodatkowo podkreśla ten efekt. Warto zobaczyć, jak prezentuje się ta atrakcja po zapadnięciu zmroku, kiedy to cała konstrukcja zaczyna lśnić różnymi barwami – standardowo jest oświetlona jasnym światłem, jednak podczas specjalnych okazji będziemy mogli zobaczyć ją w różnych kolorach.