Przymrozki w maju – Dolny Śląsk zaskoczony spadkiem temperatur

Nieprzewidywalne warunki pogodowe znów dają o sobie znać, nie pozwalając nam nacieszyć się początkiem lata. Po serii dni o letnich temperaturach, nadchodzi czas ochłodzenia. Nie tylko temperatura spadnie poniżej komfortowej dla tej pory roku, ale termometry mają pokazać wartości poniżej zera! Jakie regiony dotkną te niespodziewane przymrozki?

Największe ochłodzenie czeka mieszkańców południowej części Dolnego Śląska. Od godziny 23 w poniedziałek 13 maja do 6 rano we wtorek 14 maja, przewiduje się drastyczny spadek temperatury – powietrze może schłodzić się nawet do 3°C, a przy powierzchni ziemi możliwe jest osiągnięcie -2°C.

Temperatura na minusie przewidywana jest w sześciu powiatach: kłodzkim, wałbrzyskim, kamiennogórskim, karkonoskim, lwóweckim i lubańskim, a także w Jeleniej Górze. Dla tych miejsc Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie przed przymrozkami. Wiarygodność prognozy IMGW oceniana jest na 80 procent.

W innych częściach Dolnego Śląska nie przewiduje się przymrozków. W nocy z 13 na 14 maja, najniższa temperatura powinna wynieść od 4°C do 7°C. W ciągu dnia we wtorek 14 maja, niebo ma być lekko zachmurzone lub bezchmurne, a maksymalne temperatury oscylować w granicach od 18°C do 21°C. Później w tygodniu, we Wrocławiu prognozuje się temperatury dziennych około 22-24°C i nocnych 8-12°C. Deszcz jest przewidywany dopiero na weekend.