Stary Zdrój: Nie udzielił pierwszeństwa pieszej. Kobieta trafiła do szpitala

Bezpieczeństwo na drodze to temat, o którym można pisać książki. Nie brakuje też smutnych przykładów. Z drugiej strony cały czas słyszy się o groźnych wypadkach.

Powodem alkohol?

W ostatnią sobotę na ulicy 11 listopada w Wałbrzychu doszło do groźnego wypadku, w wyniku którego 72-letnia kobieta trafiła do szpitala. Jej stan określano jako krytyczny. Wypadek wydarzył się na przejściu dla pieszych.

Ktoś może zapytać, czy mieliśmy do czynienia z wpływem alkoholu? Nie ulega wątpliwości, że alkohol często przyczynia się do wypadków, ale w przedstawionej sytuacji mamy do czynienia z czymś innym. Nie ma też informacji o wtargnięciu na jezdnię czy nadmiernej prędkości. Trudno więc nie spytać, co się stało? Dokładną odpowiedź na to pytanie powinien znać 29-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego (sprawca wypadku). Warte odnotowania jest też to, że policjanci zabrali mu prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Dalsze postępowanie to temat, do którego nie sposób się odnieść, gdyż kluczowe znaczenie ma stan zdrowia poszkodowanej.

Więcej informacji o polskich drogach znajdziesz pod adresem infodrogowe.pl.