Dolnośląscy kierowcy mogą cieszyć się z decyzji o budowie nowego fragmentu drogi ekspresowej S5

Rozwojowa informacja dla wszystkich użytkowników dróg w Dolnym Śląsku. Podjęto uchwałę dotyczącą wyboru opcji na rozbudowę nowego odcinka drogi ekspresowej S5, ciągnącego się między Wrocławiem a Bolkowem. Jakie prace będą wykonywane i jak będzie prezentować się trasa?

Zagadnienie rozbudowy trasy S5 między Wrocławiem a Sobótką. Która opcja przebudowy została wybrana?
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała, że nowo zaplanowany odcinek drogi ekspresowej S5, łączący Sobótkę z Bolkowem, rozpocznie się na terenie pomiędzy Wrocławiem a Sobótką. To miejsce stanie się nowym punktem połączenia drogi S8(Wrocław – Kłodzko) oraz S5 – w miejscu znanym jako węzeł Olbrachtowice.

Na podstawie danych dostarczonych przez GDDKiA, wybrany model minimalizuje obciążenie dla przyrody i lokalnej społeczności, jednocześnie zapewniając szybką i komfortową podróż. Inżynierowie drogowi wyjaśnili, że wszystkie badane opcje zakładały nową trasę, bez wpływania na obecne pasy ruchu, oprócz miejsc przekroju aktualnych DK5 i DK35 z planowaną S5 oraz połączeń z jej węzłami.

– W ramach tego projektu powinna powstać nowa droga ekspresowa o dwóch jezdniach i dwóch pasach, o długości około 50 km, rozciągająca się między Sobótką a Bolkowem. Na trasie planowane jest utworzenie ośmiu węzłów drogowych: Olbrachtowice, Tworzyjanów, Marcinowice, Świdnica, Wałbrzych, Świebodzice, Serwinów, Bolków – dowiadujemy się z komunikatu.