Europejski gigant nieruchomości przemysłowych wybiera Legnicę na swoją pierwszą inwestycję na Dolnym Śląsku

CTP, czołowy europejski deweloper i właściciel nieruchomości magazynowych i przemysłowych pod kątem całkowitej powierzchni najmu, ma zamiar rozpocząć swoje pierwsze przedsięwzięcie inwestycyjne w regionie Dolnego Śląska. Miasto wybrane do tej premiery inwestycyjnej to Legnica, liczące 100 tysięcy mieszkańców i strategicznie położony na skrzyżowaniu autostrady A4 (biegnącej od Przemyśla przez Kraków, Katowice, Wrocław aż do Zgorzelca) oraz drogi ekspresowej S3 (łączącej Szczecin/Świnoujście z czeską granicą w Lubawce).

Deweloper nabył na aukcjach od gminy Legnica działki o łącznej powierzchni około 30,5 ha, usytuowane przy ulicy Śmigłowcowej, na obszarze dawnego lotniska radzieckiego. Na tym terenie CTP planuje zbudować swój debiutancki na Dolnym Śląsku park przemysłowo-logistyczny. Planowany przez tę globalną firmę rozmiar zabudowy w Legnicy to niemal 160 tys. mkw., co uczyni go największym obiektem tego typu w mieście i jednym z największych na całym Dolnym Śląsku.

Realizacja tej inwestycji przyczyni się do powstania od kilkuset do nawet 1-2 tysięcy nowych miejsc pracy w Legnicy i okolicy. Skala zatrudnienia będzie zależała od najemców, którzy zdecydują się na wynajem miejsca w tworzonym parku oraz od branż, w których będą prowadzić swoją działalność.

Aktualnie CTP nie zdradza dokładnych terminów rozpoczęcia inwestycji ani planowanych etapów realizacji, liczby planowanych hal czy szczegółów całego projektu.