Izba wytrzeźwień zamieniona w ośrodek pomocowy dla uchodźców

Sytuacja w naszym kraju jest świetnym przykładem tego, że los pokrzywdzonych osób nie jest nam obojętny. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że do pomocy trzeba się odpowiednio przygotować. Co więcej, mamy do czynienia z potężnym problemem.

Co się dzieje w Legnicy?

W tym momencie skoncentrujemy się wyłącznie na Legnicy – możemy usłyszeć o tym, że izba wytrzeźwień stała się ośrodkiem pomocowym dla uchodźców. Czy to jest dobry pomysł?

Na pewno mowa o pomyśle, który wzbudza niemałe wątpliwości. Warto też podkreślić, że możliwe, iż to nie koniec zmian – nie można wykluczyć tego, że w najbliższym czasie będziemy mieli placówkę zamkniętą. Krótko mówiąc, musimy mieć na uwadze potencjalne zarażanie się najpopularniejszym wirusem ostatnich miesięcy.

Dobrze też pamiętać o osobach, dla których stworzono izbę wytrzeźwień. Można odnieść wrażenie, że te osoby stały się nieistotne, ale to oczywiście nie do końca prawda. Są osoby, które muszą się nimi zajmować i tym samym mamy większe kolejki przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym.

Jak widać, zamieszanie jest ogromne i trudno przypuszczać, że w najbliższym czasie się skończy. Ukraińcy potrzebują pomocy, ale nie zapominajmy o tym, że należy działać mądrze.

Informacje z Legnicy możesz znaleźć także tutaj.