Początek wiosny w cieniu przymrozków: nowe ostrzeżenia dla mieszkańców Wrocławia

Zgodnie z kalendarzem astronomicznym, wiosna rozpocznie się w środę, 20 marca. Jednakże, prognozy meteorologiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej sugerują możliwość wystąpienia przymrozków w Wrocławiu właśnie tego dnia. W związku z tym wydane zostały nowe ostrzeżenia dla obywateli naszego regionu.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują znaczne ochłodzenie na początku nadchodzącego tygodnia. Przymrozki mogą dotknąć nie tylko Wrocław, ale również inne części kraju. W stolicy Dolnego Śląska, od poniedziałku 18 marca do środy 20 marca do godziny 8 rano, termometry mogą wykazywać wartości rzędu -2 stopni Celsjusza.

Według prognoz, można oczekiwać spadku temperatur do około -2 stopni Celsjusza, a przy powierzchni ziemi nawet do -5 stopni. Maksymalne temperatury wyniesie natomiast 4 stopnie Celsjusza w poniedziałek, a we wtorek wzrośnie do 7 stopni Celsjusza – informują specjaliści z Instytutu.

Meteorolodzy zalecają kierowcom, aby zachowywali szczególną ostrożność na drogach w godzinach porannych. Z powodu spadku temperatur, nawierzchnia może stać się śliska. Najbardziej problematyczne warunki przewiduje się na północy i wschodzie kraju, ale warto pamiętać, że ostrzeżenia dotyczą również Dolnego Śląska.