Tragiczne zdarzenie na autostradzie A4 na Dolnym Śląsku – zderzenie busa z ciężarówką skończyło się śmiercią trzech osób

Do dramatycznej kolizji między ciężarówką a busem doszło na autostradzie A4, na Dolnym Śląsku. Wypadek miał miejsce na wysokości miejscowości Jarostów, pomiędzy dwoma węzłami drogowymi – Udanin i Gościsław. Jak informuje młodszy aspirant Jakub Udała ze straży pożarnej w Środzie Śląskiej, w wyniku zdarzenia życie straciły trzy osoby, natomiast pięć dodatkowych zostało przewiezionych do szpitala. Prace nad ustaleniem okoliczności tego tragicznego incydentu są w toku.

Bezprecedensowy wypadek wydarzył się w niedzielny poranek, na 117. kilometrze autostrady A4, na odcinku między Wrocławiem a Zgorzelcem. Młodszy aspirant Jakub Udała przedstawił szczegóły zdarzenia podczas rozmowy w programie TVN24: „O godzinie 6:30 dyżurny stanowiska kierowania otrzymał zgłoszenie o kolizji ciężarówki i samochodu osobowego typu bus. Po dotarciu na miejsce pierwszych sił ratowniczych, okazało się, że w wyniku zdarzenia zginęły trzy osoby. Dodatkowo pięć osób zostało przetransportowanych do szpitala w celu udzielenia im pomocy medycznej”.

Ratownik podkreślił, że nie posiada informacji na temat stanu poszkodowanych, którzy zostali przewiezieni do placówki medycznej. Jak powiedział, w tragicznym zdarzeniu brało udział dziewięć osób. Pomimo kolizji, stan zdrowia kierowcy ciężarówki był na tyle dobry, że po wypadku pozostał na miejscu pod nadzorem policji. „Nie wydaje mi się, aby miał jakiekolwiek poważne obrażenia” – ocenił młodszy aspirant Udała.