Prezentacja nowoczesnych firm z Dolnego Śląska na prestiżowych targach technologicznych w Toronto

Dolny Śląsk wysłał dziesięć swoich najbardziej innowacyjnych firm na obecnie trwające w Toronto targi technologiczne, znane jako Collision. Te uznane na całym świecie wydarzenie przyciąga każdego roku dziesiątki tysięcy zwiedzających z różnych zakątków globu, stając się jednym z najważniejszych spotkań dla pasjonatów nowych technologii. Bez wątpienia, dla firm z Dolnego Śląska to jest doskonała okazja do zaprezentowania swoich produktów i usług na globalnej scenie oraz zgarnięcia potencjalnych klientów.

Po upływie zaledwie trzydziestu minut od rozpoczęcia targów, Piotr Gorączko z Testarmy – firmy specjalizującej się w cyberbezpieczeństwie – miał już na koncie pierwszą propozycję kontraktu. Działalność Testarmy polega na identyfikacji słabych punktów w systemach komputerowych dużych korporacji i pomocy w ich eliminacji.

W Polsce dominuje rynek technologii, dlatego nie jest zaskoczeniem, że Paweł Narolski z firmy Identt cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych klientów. Identt to firma, która opracowała system umożliwiający weryfikację tożsamości na podstawie skanu dowodu osobistego i autoportretu. Dzięki temu rozwiązaniu, wiele spraw związanych z finansami można załatwić bez wychodzenia z domu. Firma Identt stawia na automatyzację procesów wspieraną przez sztuczną inteligencję, uczy jej np. rozróżniania prawdziwej twarzy od maski. Zabezpieczenie systemu oparte jest na 300 algorytmach. Narolski podkreśla, że ich systemy są już wykorzystywane w 14 krajach, a targi w Toronto to okazja do zainteresowania kolejnych, tym razem amerykańskich.