Protest rolników na drogach w pobliżu Wrocławia: utrudnienia ruchu

Wrocław nie jest miejscem planowanych blokad drogowych. Jednakże, w sobotę 24 lutego, farmerzy zdecydowali się na blokadę drogi ekspresowej S5 prowadzącej do Poznania. Sekcja tej drogi od Trzebnicy do Żmigrodu jest częściowo niedostępna.

„Posiadamy informacje sugerujące, że utrudnienia te mają trwać do końca dnia” – przekazuje dyżurny oficer policji w Trzebnicy. Dodaje również, że droga numer 359 jest w pełni przejezdna.

Mogą wystąpić także problemy z przejazdem na drodze wojewódzkiej numer 396 pomiędzy Strzelinem a Oławą. Następnie, mogą pojawić się utrudnienia w rejonie Brzezimierza, przy węźle autostradowym.

Zgodnie z informacją Policji z Oławy, zgromadzenie protestujących ma miejsce od środy 21 lutego do niedzieli 25 lutego, w godzinach od 6:00 do 22:00.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad raportuje, że w sobotę o godzinie 6:00 na 178 kilometrze autostrady A4 traktory rolnicze zablokowały dojazd do Brzezimierza w obu kierunkach – zarówno do Wrocławia, jak i do Katowic.

„Droga prowadząca na autostradę A4 jest całkowicie zablokowana. Planujemy kontynuować nasz protest tutaj do niedzieli 25 lutego, w godzinach od 6:00 do 22:00” – mówi Jakub Kościela, który koordynuje strajk przy węźle Brzezimierz.

Warto jednak dodać, że główny ciąg autostrady nie jest dotknięty utrudnieniami. Możliwy jest zjazd na Oławę przez wcześniejsze węzły.