Tragiczny koniec 36-latka potrąconego podczas rolniczego protestu na drodze S8 w Działoszach

Na trasie S8 w miejscowości Działoszy, położonej w dolnośląskim, doszło do fatalnego zdarzenia drogowego. Według lokalnych mediów, podczas blokady drogowej organizowanej przez rolników, samochód potrącił 36-letniego mężczyznę, który niestety nie przeżył.

Do tragedii doszło około godziny 17. Bliższe okoliczności zdarzenia przedstawiają się następująco: 36-latek zatrzymał swój pojazd w korku spowodowanym rolniczym protestem. Opuszczając samochód, miał podążać wzdłuż zastojem, przeskoczył przez barierki oddzielające pasy ruchu, gdzie został potrącony. Mimo podjętej reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Tego dnia, tak jak wiele poprzednich, rolnicy organizowali akcje protestacyjne na terenie całego kraju, blokując ruch na drogach. Rolnicze demonstracje mają miejsce od kilku miesięcy nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy. Polskich rolników niepokoi przede wszystkim kwestia Zielonego Ładu, proponowanego przez Unię Europejską, oraz niekontrolowany import produktów rolnych z Ukrainy do naszego kraju.