Informacje z ostatniego czasu wskazują, że gminy mają teraz szansę ubiegać się o fundusze pomocowe przeznaczone na realizację projektów wymiany starych „kopciuchów” oraz na inwestycje mające na celu poprawę efektywności energetycznej w obiektach mieszkaniowych o charakterze wielorodzinnym. To wszystko dzięki rządowemu programowi o nazwie „Ciepłe Mieszkanie”. Ponadto, do grona potencjalnych beneficjentów zaliczają się nie tylko właściciele lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych, ale też najemcy mieszkań komunalnych oraz wspólnoty liczące od 3 do 7 lokali mieszkalnych.
Paweł Łapacz, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, podkreśla, że Dolny Śląsk jest regionem, który szczególnie skutecznie korzysta z możliwości oferowanych przez program „Ciepłe mieszkanie”.
Warto wspomnieć, że fundusze dostępne w ramach rządowych programów „Ciepłe Mieszkanie” – przeznaczone dla budynków wielorodzinnych, oraz „Czyste Powietrze” – dedykowane dla właścicieli domów jednorodzinnych, można połączyć z funduszami dostępnymi w ramach miejskiego programu dotacyjnego o nazwie KAWKA plus.