Kolejarze Dolnego Śląska zmagają się z uszkodzeniami na torach w okolicach Boguszów-Gorce

Na trasie kolejowej w pobliżu miasta Boguszów-Gorce doszło do nietypowego incydentu. Kursujący tamtędy pociąg należący do Kolei Dolnośląskich napotkał na swojej drodze poważne przeszkody. W trakcie jazdy wjechał bezpośrednio w uszkodzoną sieć trakcyjną, co wymagało natychmiastowej reakcji i konieczności przeprowadzenia ewakuacji pasażerów.

Wyjątkowo niesprzyjające okoliczności sprawiły, że ewakuacja podróżnych była utrudniona. Uszkodzona sieć trakcyjna spoczywała bowiem na składzie kolejowym, uniemożliwiając bezpieczne opuszczenie wagonów przez pasażerów. Wywołało to konieczność czekania na specjalistyczną pomoc z zewnątrz.

Niestety, oczekiwanie na wsparcie potrwało znacznie dłużej niż można było przypuszczać. Przybycie składu PKP PLK, który miał za zadanie odciąć zasilanie, zajęło ponad godzinę. Po tym czasie możliwa była w końcu ewakuacja wszystkich zgromadzonych w pociągu osób, których było łącznie 105.

Proces ewakuacji przebiegł sprawnie dzięki specjalnym kładkom, które umożliwiły bezpieczne przeniesienie pasażerów do innego pociągu, kursującego tą samą trasą. W akcji brali udział również strażacy, którzy nieśli pomoc podczas całej operacji.

Sytuacja na torach w rejonie Boguszów-Gorce jest nadal skomplikowana. Kursujące tamtędy pociągi mają do dyspozycji jedynie jeden z dwóch torów. To z kolei może prowadzić do długotrwałych opóźnień na popularnej trasie Jelenia Góra – Wrocław.